sanati-ro0bo0t

سالهای بسیاری است که در کشورهای بزرگ صنعتی استفاده از ربات در خطوط تولید مرسوم شده است. عمده ترین دلایل استفاده از این سیستم ها را می توان کاهش هزینه ها، افزایش کیفیت محصول و تولید با کیفیت یکنواخت، افزایش تولید، کاهش ضایعات، کاهش مصرف مواد اولیه و کاهش مصرف انرژی نام برد.استفاده از بازوهای رباتیک موجب کاهش فضای کار، کاهش هزینه سرمایه ای، افزایش بهره وری و افزایش انعطاف پذیری تولید محصول نیز می گردد.از بازوهای رباتیک برای انجام هر عملی در صنایع می توان استفاده نمود و ما قصد داریم در این مقاله فرآیندهایی را که تا کنون توسط ربات در صنایع جهان انجام شده است را مختصر شرح دهیم

 

جوشکاری قوسی

انواع جوش CO2 و آرگون. از ویژگی های این نوع جوشکاری توسط ربات می توان به سرعت و دقت بسیار اشاره کرد. چرا که در طول جوش های زیاد نیروی انسانی توانایی جوش یکنواخت را از دست می دهد و ظاهر نامناسبی برای جوش ایجاد می شود. قابلیت حرکت های خطی، دایره ای و منحنی های پیچیده توسط ربات در این نوع کاربرد بسیار مفید است. از مزایای استفاده از ربات در این فرآیند، کاهش آسیب برای نیروی انسانی، سرعت و دقت یکنواخت است.  همچنین در طول جوش های بلند که نیروی انسانی توانایی جوش یکنواخت و بدون وقفه را ندارد رباتی با شعاع دسترسی متوسط می تواند خط مستقیمی را در طول های بلند (یک ربات نوعی تاحدود ۴ متر) به صورت یکنواخت طی نماید که نتیجه آن جوش خطی بسیار تمیز و یکنواخت خواهد بود.

 مونتاژکاری

سرعت و دقت بازوهای رباتیک در عملیات مونتاژ کاری اهمیت دارد. با توجه به نوع ابزاری که بر روی ربات نصب می شود انواع عملیات ها مانند جایگذاری قطعات داخل یکدیگر، بستن پیچ¬ها یا مهره ها، پرچ کردن، لحیم کاری بردهای الکترونیکی و غیره حتی تا جا انداختن خارهای فنری را می توان از ربات های صنعتی در عملیات مونتاژ کاری انتظار داشت. برای این کاربرد نیز ربات¬های متنوع بسیاری در مدل های خاص و با قابلیتهای ویژه ای ساخته شده است

چسباندن و چسب زدن

ریختن چسب به صورت یکنواخت و با حجم و اندازه تعیین شده مفید بودن استفاده از ربات را در این فرآیند اثبات می نماید.

 

اتاق تمیز

با توجه به شرایط اتاق های تمیز و عدم توانایی نیروی انسانی در رفت و آمد های مکرر به اینگونه محیط هاو نیز استاندارد IP بالای این سیستم¬ها آلودگی نیز برای محیط های تمیز ندارند، استفاده از ربات های صنعتی را امری لازم و مفید جلوه میدهد.

برشکاری

با نصب انواع ابزار برشکاری اعم از برش لیزر، واتر جت، پلاسما، اسپیندل و یا حتی ابزارهای برشی خاص بر روی ربات های صنعتی می توان از این سیستم ها در فرآیندهای برشکاری استفاده نمود.

 

پلیسه گیری

پس از فرآیندهای سوراخکاری و ماشین کاری حذف پلیسه ها و تمیز کردن لبه ها نیز بسیار حساس و مهم است و از ربات ها برای سرعت، دقت و یکنواختی کار استفاده می گردد

توزیع محصولات و مواد

توزیع محصولات در خط تولید، با سرعت و دقت بسیار و انتقال آن¬ها با مقدار کنترل شده برای مثال در خطوط تولید داروسازی یا تزریق انواع مواد مانند فوم از فرآیندهای دیگری است که توسط ربات های صنعتی قابل انجام است.

 

سوراخکاری

سوراخکاری دقت، سرعت و قدرت ربات های صنعتی قابلیت مفیدی می باشد که باعث شده استفاده از این سیستم ها در این فرآیند افزایش یابد.

تابش باریکه الکترون

با توجه به قطر اندک این باریکه ها و خطرات و دقت مورد نیاز در استفاده از آن ها، انجام عملیات با ربات های صنعتی منطقی تر و بهتر است.

برش فیبر

در برش فیبر ذرات معلق خطرناکی تولید می¬گردند که برای انسان بسیار مضر و خطرناک است. در نتیجه علاوه بر دقت و سرعت، افزایش امنیت و سلامت نیروی انسانی نیز از دلایل عمده استفاده ربات های صنعتی در این فرآیندها است

اسپری شعله

در پاشش رنگ بر روی پلاستیک کاربرد دارد. در این فرآیند شعله آتش در سطح قطعات پلاستیکی کار باعث بوجود آمدن رادیکالهای آزاد می گردد و پیوند مولکولی رنگ با قطعه را کامل تر می سازد. هم اکنون این فرآیند در شرکت های قطعه ساز (سازنده سپرهای رنگی خودرو) برای خودروسازان کشور به صورت دستی انجام می-شود و به علت عدم یکنواختی و دقت لازم، شاهد ریخته شدن رنگ سپر خودرو ها هستیم

ریخته گری

با توجه به خطرات این فرآیند استفاده از ربات نتایج مطلوبی دارد به گونه¬ای که شرکت های سازنده ربات های صنعتی مدلهایی را مخصوص این فرآیند طراحی و ساخته اند. معمولاً از ربات در عملیات ذوب ریزی، قالب گیری و جابجایی قطعات داغ استفاده میگردد.

براده برداری
ربات ها می توانند با نصب ابزار ماشین کاری، به عنوان دستگاه ماشین کاری ۶ محوره استفاده گردند. در صورت متفاوت بوده طرح و مدل قطعه مورد ماشین کاری و عدم سری بودن کار نیز می توان از ربات های موسوم به CAD/CAM استفاده نمود. در این سیستم ها با دادن طراحی سه بعدی و نقشه های قطعه به سیستم کنترل، ربات عملیات مورد انتظار را طبق نقشه اجرا خواهد نمود.

جوشکاری لیزری

با توجه به ظرافت و دقت مورد نیاز در این فرآیند، دقت ربات های صنعتی دلیل استفاده آنها در این فرآیند است.

ماشین آلات

از ربات می توان در تغذیه انواع خطوط پرسکاری، ماشین کاری، تزریق، دایکاست و غیره استفاده نمود تا ضمن دقت و سرعت بالا و امنیت نیروی انسانی، با کار بدون وقفه باعث افزایش بهره وری و سود دهی بیشتر ماشین آلات این خطوط شوند.

ماشینکاری

ربات ها علاوه بر تغذیه ماشین آلات مربوطه خود می توانند با نصب ابزار مخصوص، به عنوان دستیار و کمک دستگاه ماشین کاری استفاده گردند.با استفاده از سیستم های کنترل و هوشمند سازی می توان حداکثر استفاده را از این سیستم ها در یک خط تولید نمود.

جوشکاری میگ

از انواع جوش قوسی است و همانطور که گفته شده است قابلیت حرکت های خطی، دایره ای و منحنی های پیچیده توسط ربات در این نوع کاربرد بسیار مفید است. از مزایای استفاده از ربات در این فرآیند،کاهش آسیب برای نیروی انسانی، سرعت و دقت یکنواخت است.  در طول جوش های بلند که نیروی انسانی توانایی جوش یکنواخت و بدون وقفه را ندارد رباتی با طول دسترسی متوسط میتواند خط مستقیمی را در طول  های بلند  (یک ربات نوعی تاحدود ۴ متر) به صورت یکنواخت طی نماید که نتیجه آن جوش خطی بسیار تمیز و یکنواخت خواهد بود.

فرزکاری

ربات ها هم می توانند عملیات فرز کاری را با ابزار اسپیندل انجام دهند و هم می توانند به عنوان دستیار در کنار ماشین های تراش و فرز، در قسمت های فرزکاری خطوط تولید نقش داشته باشند.

اتوماسیون رنگ کاری

استفاده از ربات در انواع خطوط رنگ کاری پیوسته یا مقطعی مرسوم بوده و قابلیت ۶ درجه آزادی این ربات ها باعث شده تا بتوانند در رنگ کاری قطعات با شکل های پیچیده نیز کاربرد داشته باشند.

پالت گذاری

برداشتن محصول، انتقال و چیدن بر روی پالت با الگوهای چیدمان پیچیده از ساده ترین فرآیندهایی است که می توان از ربات های صنعتی انتظار داشت. قدرت حمل محصولات سنگین با سرعت بالا نیز باعث افزایش تولید و افزایش بهره وری خواهد شد.

انتقال قطعات

جابجایی قطعات از مکانی به مکان دیگر با قدرت، سرعت و دقت بالا و کار بدون وقفه دلایل استفاده از ربات در این فرآیندها بوده است. از دیگر ویژگی های ربات های صنعتی در این فرآیند، کنترل کیفیت، وزن و شکل قطعات و محصولات حین انتقال می باشد

برداشتن و گذاشتن قطعات

همان فرآیند جابجایی و انتقال مواد است که در آن دقت و سرعت نقش بسیاری دارد.

جوش و برش پلاسما

همانند دیگر فرآیندهای برش و جوش می ماند و فقط ابزار نصب شده بر روی ربات از پلاسمای داغ برای انجام عملیات استفاده می کند.

پولیش و پرداختکاری

پرداختکاری نیز از جمله عملیات های خسته کننده برای نیروی انسانی است. علاوه  بر این با توجه به این نکته که نیروی انسانی توانایی پرداخت همه قطعات را بصورت یکسان و یکنواخت نداردو با خستگی و گذشت زمان ممکن است کیفیت کار تغییر کند، استفاده از ربات راه حلی ایده آل و منطقی است. ربات های صنعتی ۶ محور این قابلیت را دارند تا انواع حرکت های ظریف منحنی و پیچیده را همچون دست انسان اجرا نمایند.

پرسکاری

یکی از مهمترین دلایلی که در خطوط پرسکاری از ربات استفاده می¬گردد بالا بردن ایمنی نیروی انسانیست. چرا که با توجه به تمام تمهیدات امنیتی، میکرو سوئیچ ها، پرده های نوری، کلید های اضطراری و … ما هرساله شاهد خسارات جانی و صدمات جبران ناپذیری در خطوط پرسکاری هستیم.

مسیریابی

مسیریابی با استفاده از سیستم های بینایی ماشین امکان پذیر بوده و کاربردی خاص از ربات های صنعتی می باشد. این کاربرد بیشتر در عملیات های کنترل کیفیت توسط ربات استفاده می گردد.

ریسندگی و نوارپیچی

در فرآیند نوارپیچی دقت و سرعت یکنواخت و یا سرعت های خطی کاهشی یا افزایشی با شتاب یکنواخت نیازی است که توسط نیروی انسانی به دست نمی آید. لذا در اغلب اینگونه خطوط تولید استفاده از ربات مشاهده شده است.

نقطه جوش

با توجه به وزن بالای گان های نقطه جوش، این فرآیند برای نیروی انسانی عملی دشوار خواهد بود. این در حالی است که ارزان ترین ربات های صنعتی قدرت حمل ۹۰ تا ۱۵۰ کیلوگر را دارند که برای این کار بسیار مفید هستند.

اسپری حرارتی

در این روش با استفاده از ابزار خاصی حرارت توسط هوای داغ به سطح کار دمیده می شود. استفاده از ربات در یکنواختی و دقت زمان دمیده شدن حرارت بسیار مفید است. چرا که در برخی محصولات اسپری شدن بیش از اندازه حرارت باعث تغییر شکل مواد می¬گردد.

جوشکاری تیگ

از مزایای استفاده از ربات در این فرآیند، کاهش آسیب برای نیروی انسانی، سرعت و دقت یکنواخت است. در طول جوش های بلند که نیروی انسانی توانایی جوش یکنواخت و بدون وقفه را ندارد رباتی با طول دسترسی متوسط می تواند خط مستقیمی را در طول¬های بلند(یک ربات نوعی تا حدود ۴ متر) به صورت یکنواخت طی نماید که نتیجه آن جوش خطی بسیار تمیز و یکنواخت خواهد بود.

بینایی ماشین

امروزه در کشورهای بزرگ صنعتی استفاده از سیستم های پردازش تصویر برای کنترل کیفیت و کنترل صحت انجام عملیات ها با استفاده از ربات های صنعتی بسیار مرسوم شده است. دقت بالای این سیستم ها باعث شده است تا دیگر محصول بی کیفیت از این کارخانه ها خارج نشود.

واترجت

برش با آب نیز همچون دیگر عملیات های برشکاری فرآیندی است که با استفاده از ربات های صنعتی سریعتر، دقیق تر و با کیفیت بهتر انجام خواهد شد.

اتوماسیون جوشکاری

انواع فرآیندهای جوشکاری با استفاده از ربات های صنعتی قابلیت های مورد انتظار ربات های صنعتی است. همانطوط که گفته شد قابلیت حرکت های خطی، دایره ای و منحنی های پیچیده توسط ربات در این نوع کاربردها بسیار مفید است.

لایه نشانی

لاایه نشانی از جمله فرآیندهایی است که در شرایط خاص مانند محیط خلاء، اتاق تمیز، کوره های داغ، محیط های شیمیایی انجام می¬گردد. لذا حضور انجام عملیات در اینگونه محیط ها نیازمند استفاده از ربات های صنعتی و بازوهای رباتیک می باشد.